محبوبه کلایی

محبوبه کلایی متولد شهر قم، انیماتور، فیلمساز، طراح گرافیک و کارگردان فیلم‌های انیمیشن کوتاه و تجربی و فارغ‌التحصیل دانشگاه هنر تهران است. او  درسال ۲۰۲۱ صاحب جایزه زاگرب شد.

محبوبه کلایی، متولد ۱۳۷۱، قم است. لیسانس طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران-۱۳۹۴و فوق‌لیسانس انیمیشن از دانشکده سینما و تأتر دانشگاه هنر تهران- ۱۳۹۹، تحصیلات آکادمیک او را تشکیل می‌دهد.او که در زمینه‌ نویسندگی، تصویرگری، کارگردانی فیلم‌های تجربی و انیمیشن فعالیت می‌کند؛ از زمینه‌های مورد علاقه‌اش مطالعه فرم‌های تجربی و تکنیک میکس مدیا است که ویژگی‌ آثارش نیز به شمار می‌آید.آثار «سینک»، «یک نفر»، «ذهن»، «سراب»؛ مجموعه‌ تلاش‌های او در دوران دانشجویی و انیمیشن «دیوار چهارم» به‌عنوان فیلم فارغ‌التحصیلی و همین‌طور اولین تجربه حرفه‌ای کلایی به شمار می‌آید.

شایان ذکر است کلایی در سال ۱۳۷۹ به عضویت مرکز شماره ۲ کانون استان قم درآمد و از همان سال‌های ابتدایی با حضور فعال در کارگاه‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری رتبه‌های مختلفی را در زمینه های نقاشی و کتابخوانی و هم‌چنین جشنواره های ادبی استانی و کشوری از آن خود کرده و در ادامه به صورت دوره ای مربی کارگاه‌های تابستانه را نیز به عهده داشت.

کارگردان انیمیشن کوتاه دیوار چهارم کارگردان فیلم انیمیشن سینک