مجید اسماعیلی

متولد ۱۰ تیر ماه ۱۳۵۰ در تهران اهل ایران، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیاسی و مهندسی برق، تهیه کننده ، كارگردان ، دستيار اول كارگردان ، برنامه ريز ، دستيار دكور و صحنه ،دستيار صحنه و لباس و نوازنده ایرانی و استاد دانشگاه است که از دهه ۸۰ تاکنون در عرصه تهیه کنندگی و فیلمنامه نویسی و کارگردانی و انیمیشن سازی در سینما و تلویزیون ایران مشغول به فعالیت است.

از او به عنوان بنیانگذار ساخت انیمینش در ایران یاد میشود و از اولین کسانی است که ساخت انیمیشن در ایران را پایه گذاری کرد

استاد اسماعیلی از دهه ۷۰ با دستیاری کارگردانی و فیلمنامه نویسی وارد عرصه هنری شد و البته چهره کمتر شناخته شده در عرصه هنری و سینما می باشد.

او سابقه تهیه کنندگی ۱۰ فیلم سینمایی مطرح همچون دلشکسته ساخته علی رویین تن، چراغ های ناتمام مصطفی سلطانی و ماهی سیاه کوچولو و… در کارنامه هنری خود دارد.

بیشترین فعالیت او در زمینه تهیه کنندگی استد و در کنار آن نیز در زمینه كارگردانی ، دستيار اول كارگردانی ، برنامه ريز ، دستيار دكور و صحنه ،دستيار صحنه و لباس و نوازندگی نیز فععالیت داشته است

او هم اکنون مدرس دانشگاه شهید بهشتی ،علامه طباطبایی و عضو انجمن علمی اسلام و توسعه ، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی مدیر عامل مؤسسه آوین رسانه فیلم می باشد.

کارگردانی فیلم گیمجی و دستیار کارگردانی خدا نزدیک است و خاله سوسکه و کارگردانی پادشاه آب از دیگر فعالیت های ایشان است.

وی سابقه همکاری با هومن سیدی را در کارنامه هنری خود دارد و برای تهیه دو فیلم سینه سرخ و ماه جبین موفق به دریافت جوایز متعدد جشنواره های جهانی شده و شاهزاده ایرانی دیگر فیلم این تهیه کننده در جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده است.